Експеримент, проведений вченими, показав, що квантову інформацію та класичні дані у вигляді 1 і 0 можна передавати одним й тим самим оптичним волокном.
Науковці з Університету Лейбніца в Ганновері (Німеччина) здійснили значний прорив у розробці квантового інтернету. Дослідникам вдалося передати квантову інформацію та класичні дані одночасно через одне оптичне волокно. Відповідне дослідження опубліковано в журналі Science Advances, повідомляє видання Mediasat.
Керівник дослідження, фізик Мікаель Кус, зазначає: «Наш експеримент показує, як можна успішно реалізувати гібридні мережі». Ця інновація може стати ключовим кроком до створення квантового інтернету, який буде практично неможливо зламати.
Головна особливість експерименту полягає у використанні спеціально розробленого пристрою, який зміщує фазу сигналів в оптичному волокні. Це дозволяє розмістити квантові та класичні дані на одному частотному каналі без взаємних перешкод. На приймальному кінці мережі потоки даних можна знову розділити.
Такий підхід відкриває можливість впровадження квантових технологій у наявну інфраструктуру інтернету, що може значно прискорити розвиток квантових мереж. У майбутньому це забезпечить безпрецедентний рівень захисту даних, оскільки будь-яка спроба перехоплення призведе до руйнування квантової інформації.