Китайські вчені розробили магнітну катапульту для запуску вантажів із Місяця на Землю, пише газета South China Morning Post.
Розробники опублікували відповідну статтю в науковому журналі Aerospace Shanghai, у якій ідеться про те, що для метання вантажів використовуватиметься важіль завдовжки 50 метрів, який обертатиме високотемпературний надпровідний двигун.
Схема роботи капсула така: двигун розкручує важіль із вантажною капсулою протягом 10 хвилин. Досягнувши другої космічної швидкості для Місяця (2,4 км/с), капсула летить до Землі.
Система працюватиме на сонячній енергії і використовуватиме переваги Місяця – високий вакуум і низьку гравітацію, яка в шість разів менша, ніж на Землі. Китайські розробники стверджують, що вартість кожного запуску не перевищуватиме 10 відсотків від вартості запуску ракети із супутника Землі.
Вага катапульти – близько 80 тонн, це загальмує її відправлення і складання на Місяці доти, доки в Китаї не створять надважку ракету-носій. Утім, як стверджують китайці, катапульта може стати частиною майбутньої російсько-китайської місячної станції, яку планують побудувати на південному полюсі Місяця в найближчі десять років.
За попередніми даними, коштуватиме будівництво 130 млрд юанів (18,2 млрд доларів). Відправляти на Землю планується 3-5 тонн гелію-3 на рік, якого на Землі дуже мало, а це дуже перспективне джерело енергії і його запаси на Місяці можуть сягати близько 1 млн тонн. Повідомляється, що 20 тонн цього палива повністю забезпечить Китай електроенергією.