Вчені знайшли спосіб, як зробити Марс придатним для життя людини

Міжнародна команда вчених розробила новий підхід до тераформування Марса – процесу перетворення Червоної планети на більш придатну для життя. Дослідження опубліковано в журналі Science Advances.

За словами науковців, для підвищення температури та розтоплення підземного льоду на Марсі, потрібно наповнити його атмосферу штучно створеним пилом. Цей пил складатиметься з крихітних металевих стрижнів завдовжки близько 9 мільйонних метра.

Комп’ютерне моделювання показує, що якщо впроваджувати 30 літрів такого пилу в атмосферу Марса кожну секунду, це може підвищити середню температуру планети на 30 градусів Цельсія або більше протягом десятиліть. Таке потепління дозволить розтанути підземні запаси води та наблизить Марс до стану, яким він був у далекому минулому, коли на його поверхні існували річки та озера.

На відміну від попередніх пропозицій використовувати потужні парникові гази, автори нового дослідження стверджують, що їхній метод у масовому вираженні приблизно в 5000 разів ефективніший. Хоча для реалізації плану все ще потрібна величезна кількість штучного пилу, вчені вважають, що це є простішим і більш перспективним підходом до тераформування Марса.

Дослідники визнають, що ідея потребує подальшого вдосконалення, але наголошують, що Червону планету можна змінити та зробити придатною для колонізації людиною. Це відкриває нові перспективи для космічних досліджень та освоєння інших світів Сонячної системи.

Більше публікацій за темою