Астрофізики з’ясували, що в минулому у Землі могло бути багато мінімісяців

arXiv: під час утворення Місяця виникло безліч менших супутників.

Американські астрофізики з Невадського університету в Лас-Вегасі дійшли висновку, що народження Місяця супроводжувалося появою великої кількості маленьких тіл, які стали супутниками Землі. Дослідження опубліковано на порталі нерецензованих наукових статей arXiv.

Сьогодні Місяць обертається навколо нашої планети на відстані близько 384,6 тис. кілометрів, що приблизно в 30 разів більше за діаметр Землі. Однак близько 4,5 млрд років тому при утворенні Місяця, він знаходився всього в 19,1 тис. кілометрів від Землі, з’ясували фахівці.

Вважається, що Місяць з’явився під час зіткнення Землі з іншою планетою розміром з Марс.

У новому дослідженні вчені вивчили, яким чином гравітаційне тяжіння уламків, що з’явилися в результаті цього удару, може допомогти пояснити, як з часом змінювалася місячна орбіта.

Більша частина уламків, що утворилися внаслідок формування Місяця, ймовірно, зіткнулася з Місяцем або Землею чи була викинута у відкритий космос. Однак частина з них могла обертатися навколо Землі й Місяця на так званих навколоземних орбітах.

Учені виявили, що система Земля-Місяць могла колись створити навколо себе супутник або диск на полярній орбіті – ті, що оберталися навколо полюсів Землі та Місяця, а не навколо їхніх екваторів.

Супутниковий місяць або диск на полярній орбіті навколо Місяця і Землі в ранні часи могли істотно вплинути на еволюцію орбіти Місяць-Земля. Це, зі свого боку, може допомогти пояснити загадкові аспекти її нинішніх особливостей, навіть якщо такий полярний матеріал зник би до сьогодні, зазначили дослідники.

Раніше вчені з’ясували, як виникла атмосфера природного супутника Землі.

Більше публікацій за темою