Науковці розповіли, чи радіоактивний Місяць

Науковці оцінили рівень радіаційного фону на Місяці.

Група вчених провела дослідження рівня радіації на Місяці, використовуючи дані китайських місячних зондів «Чан’є-1» і «Чан’є-2». Про це повідомляє видання BBC Science Focus.

Дослідники виявили підвищений рівень тепла під поверхнею ймовірного вулканічного утворення Комптон-Белкович на Місяці. Це явище пояснюється наявністю в гранітній породі елементів, що піддаються радіоактивному розпаду – урану та торію.

За оцінками науковців, рівень фонової радіоактивності Місяця становить близько 0,3 мілізіверта на рік. Це значно менше порівняно з 6 мілізівертами на рік, які отримує середньостатистична людина на Землі від природних джерел радіації.

Однак на Місяці існують додаткові джерела радіації, від яких людина захищена на Землі. Це галактичні космічні промені, енергетичні частинки від Сонця, нейтрони та гамма-промені, що виникають внаслідок взаємодії радіації з місячним ґрунтом.

Сумарна максимальна доза від усіх джерел радіації на Місяці може сягати понад 400 мілізівертів на рік. Ця цифра може значно збільшитися під час потужних сонячних спалахів.

Хоча рівень радіації на Місяці відносно низький, вчені наголошують, що це все ж таки суворе середовище, якщо враховувати всі джерела іонізаційного випромінювання.

Це дослідження має важливе значення для планування майбутніх місячних місій та розробки систем захисту астронавтів від радіації під час тривалого перебування на супутнику Землі.

Більше публікацій за темою