Новий вид отримав назву на честь видатного китайського палеонтолога Сюй Сіна.
У Південно-Східному Китаї палеонтологи виявили рештки тиранозаврида з довгою широкою мордою, якому дали назву Asiatyrannus xui (азіатиранн). Про це повідомляється у журналі Scientific Reports.
Новий вид динозавра існував на нашій планеті в пізньому крейдяному періоді, приблизно 69 мільйонів років тому. Asiatyrannus xui належав до підродини Tyrannosaurinae – однієї з двох вимерлих підродин Tyrannosauridae, найбільш розвиненої групи в надродині Tyrannosauroidea.
За словами провідного автора дослідження доктора Веньцзе Чжена та його колег із Музею природної історії Чжецзяна, тиранозавроїди є найбільш характерною та найкраще вивченою групою динозаврів, представленою майже 30 видами. Перші тиранозаври з’явилися в середньому юрському періоді, близько 165 мільйонів років тому.
Asiatyrannus xui був тиранозавром малого або середнього розміру, з довжиною черепа 47,5 см та орієнтовною загальною довжиною тіла 3,5-4 м. Дослідники зазначають, що новий вид був приблизно вдвічі меншим за Qianzhousaurus та інших великих тиранозаврів на подібних стадіях розвитку.
Майже повний череп та неповний посткраніальний скелет нового динозавра були знайдені на будівельному майданчику у формації Наньсюн міста Ганьчжоу в китайській провінції Цзянсі у вересні 2017 року.
Науковці припускають, що Asiatyrannus міг займати екологічну нішу малих та середніх хижаків між великим Qianzhousaurus та різноманітними дрібними овірапторозаврами у Південно-Східному Китаї.
Це відкриття розширює наше розуміння різноманітності тиранозаврів та їхньої ролі в екосистемах пізнього крейдяного періоду.