Вчені протягом усієї історії людства нерідко здійснювали найабсурдніші «подвиги» в ім’я науки. Вони продовжують ризикувати життями й донині – принаймні, в деяких сферах. Портал livescience.com розповів про найнебезпечніші професії у світі науки.
Печерні нирці
Дайвери, які вивчають приховані підводні печери, стикаються з надзвичайно високими ризиками. Пара необережних рухів може здибити осад на морському дні, що створює непроглядну темряву на великій глибині. Нирці регулярно гинуть унаслідок експедицій до печер, але саме там ховається багато інформації про давній клімат Землі та екологію різних островів.
Дояр отруйних змій
Вчені, які вивчають отруту, часто йдуть на екстремальні заходи, щоб добути її. Доярі змій працюють з найотруйнішими видами на планеті, і це непроста праця. Для того, щоб отримати скільки-небудь значущий обсяг отрути, потрібно «подоїти» безліч змій. А для цього фахівець повинен дістати змію з вольєра і притиснути її ікла до пластикової панелі або трубки. Більшість учених, які займаються цією справою, були вкушені зміями не раз і не два.
Космонавти
Космонавтам не позаздрити – їхня робота неймовірно важка. Від місяців виснажливих тренувань до бомбардування космічною радіацією і постійної загрози для життя, вихід у відкритий космос – завдання не для людей зі слабкими нервами. І навіть після повернення додому космонавтам не можна розслаблятися: їхні м’язи та кістки слабшають через тривале перебування в низькій гравітації.
Мисливці за штормами
Поки всі біжать якомога далі від смерчів і торнадо, мисливці за штормами рухаються прямо їм назустріч, щоб зібрати якомога більше інформації за допомогою датчиків вітру і тиску. Що ближче вони підберуться до центру бурі, то краще. І щоразу вони ризикують життями – загинути в штормі простіше простого.