Проєктована мережа з 30 супутників і трьох наземних станцій дасть змогу в реальному часі спостерігати за Місяцем і підтримувати зв’язок із дослідницькими місіями. Про проєкт розповідає South China Morning Post.
Розвиваючи успіхи місій останніх років, Китайська академія космічних технологій планує створити постійну і стійку мережу зв’язку між Землею і природним супутником нашої планети. Мережа пропонуватиме послуги зв’язку, навігації та моніторингу в реальному часі для дослідників по всьому світу, пишуть китайські ЗМІ з посиланням на розробників.
Мета проєкту підтримувати одночасний зв’язок із 20 або більше дослідницькими місіями. При цьому супутники зможуть у реальному часі передавати не тільки дані телеметрії, а й зображення та відео. Мережу також планують використовувати для точного позиціювання, навігації та синхронізації польотів від Землі до Місяця.
За словами розробників, інфраструктура зв’язку розвиватиметься в три етапи. Спочатку інженери планують створити систему для одночасної роботи з 10 місіями. Вона складатиметься з десяти супутників і місячної станції управління. На другому етапі на орбіту Місяця виведуть ще десять супутників, а на поверхні побудують ще одну станцію. Очікується, що це збільшить швидкість передачі даних до 5 Гбіт/с і підвищить точність навігації до 100 метрів.
Нарешті, на фінальному етапі мережу розширять до 30 супутників і трьох станцій. За проєктом, це забезпечить стійкий канал зв’язку зі швидкістю до 10 Гбіт/с і навігацію з точністю до 10 м на поверхні природного супутника Землі та 50 м для польотів між нашою планетою і Місяцем.
Терміни створення системи в публікаціях не називають, але повідомляють, що вона підтримуватиме пілотовані висадки на Місяць і будівництво міжнародної місячної дослідницької станції.