Марсохід Curiosity виявив кристали чистої сірки всередині розколотого каменя
Марсохід Curiosity зробив несподіване відкриття, виявивши в розколотому марсіанському камені жовті кристали сірки, які є унікальними для Червоної планети. Про це повідомляють у пресрелізі на Phys.org.
Знахідка була зроблена в рамках програми вивчення регіону, багатого на сульфати, які утворюються при випаровуванні води. На відміну від раніше знайдених мінералів, що містять сірку, кристали являють собою чисту сірку, яка утворюється тільки у вузькому діапазоні умов. Це ставить під сумнів зв’язок з іншими сірчаними мінералами в цьому районі.
Відкриття було зроблено 30 травня 2024 року, коли ровер розчавив камінь, по якому проїхав, і вчені побачили жовті кристали сірки. Було проведено дослідження інших каменів, унаслідок чого було виявлено ціле поле чистої сірки, чиє походження поки що залишається незрозумілим.
Передбачається, що канал Gediz Vallis був сформований потоками води та сміття, що стікають з гори Шарп заввишки п’ять кілометрів, які залишили гряду валунів і опадів. Оскільки кожен шар гори являє собою окремий період марсіанської історії, аналіз каміння і мінералів на ній дасть змогу зрозуміти, чи існували на Червоній планеті умови, придатні для мікробного життя.