Вчені знайшли новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому

За оцінками вчених, динозавр важив близько тонни.

На острові Вайт було знайдено скелет динозавра, вік якого становить близько 125 млн років. Це найповніший скелет динозавра, виявлений у Великій Британії за останні 100 років. Про це повідомляється на сайті Портсмутського університету.

Скам’янілості динозавра на скелях Комптон-Бей виявив у 2013 році вчений Нік Чейз. Пізніше він помер від раку, і його справу продовжив доктор Джеремі Локвуд. Він провів детальний аналіз 149 кісток і визначив, що скам’янілості належать раніше невідомому виду динозавра.

Доктор Локвуд назвав динозавра Comptonatus chasei – на честь місця знахідки, Комптон-Бей, додавши до назви латинське слово «тонатус», що означає «громоподібний». За оцінками, динозавр важив близько тонни та був розміром з великого самця американського бізона. Викопні сліди в цьому районі вказують на те, що динозавр міг бути стадною твариною, що мешкала в заплавах річок.

Спочатку вважалося, що знайдений динозавр був мантеллізавром – травоїдним динозавром, що мешкав у Європі під час крейдяного періоду. Однак потім учені виявили деякі унікальні риси знайденої особини. Наприклад, його нижня щелепа мала прямий край, а лобкова кістка була значно більшою. Ця незвичайна будова могла бути пов’язана з особливостями руху або підтримкою шлунка динозавра.

Старший науковий співробітник і палеонтолог з Музею природної історії доктор Сюзанна Мейдмент, наголосила, що рештки Comptonatus chasei є одними з найповніших, які знаходили у Великій Британії за останні сто років.

Повідомляється, що за останні п’ять років на острові Вайт було знайдено й описано вісім нових видів динозаврів – це більше, ніж за все XX століття.

Раніше у США виявили скам’янілості найбільшого травоїдного динозавра. Його назвали Lokiceratops rangiformis – на честь скандинавського бога Локі.

Більше публікацій за темою