Вчені відкрили новий вид підземних динозаврів

Знайдено кістки стародавнього ящера, який рив нори та тунелі 99 млн років тому.

Американські палеонтологи з Університету штату Північна Кароліна відкрили новий вид динозаврів, що мешкали близько 99 млн років тому в Північній Америці. Цей різновид доісторичних рептилій вів підземний спосіб життя, копаючи глибокі нори. Дослідження опубліковано в науковому журналі The Anatomical Record (TAR).

Виявленому виду дали ім’я Fona herzoage, або просто фона. Як показав аналіз решток, ця тварина була порівняно невеликим травоїдним ящером розмірами приблизно з вівчарку.

За словами вчених, тіло відкритого динозавра було добре пристосоване для риття землі, на що вказують потужні точки кріплення м’язів на лапах та зрощені кістки вздовж тазу, що забезпечувало стійкість під час копання.

Динозаври фона жили на території сучасного штату Юта. Але 99 млн років тому там була велика заплавна екосистема, розташована між узбережжям величезного внутрішнього океану на сході та діючими вулканами на заході. Це було тепле, вологе і брудне середовище з великою кількістю річок.

Палеонтологи зазначили, що підземний спосіб життя сприяв кращому збереженню кісток цих істот, оскільки скелети дрібних динозаврів були досить тендітними і зазвичай повністю руйнувалися просто неба.

Дослідники наголосили, що їхнє відкриття свідчить про те, що динозаври займали більшість екологічних ніш, включно з підземними мешканцями.

Більше публікацій за темою