Екіпаж NASA повернувся з «подорожі» на Марс. Що в ній особливого

Космонавти жили в змодельованому просторі 378 діб.

Екіпаж NASA повернувся з «подорожі» у змодельоване інопланетне середовище. Чотири добровольці – Келлі Гастон, Анка Селаріу, Росс Броквелл і Натан Джонс – 378 діб жили та працювали у штучному середовищі, створеному в Космічному центрі Джонсона в Х’юстоні. Про це повідомляє ABC News.

Свою «подорож» космонавти розпочали 25 червня 2023 року. Понад 12 місяців вони жили в надрукованому на 3D-принтері марсіанському середовищі в рамках проєкту Crew Health and Performance Exploration Analog (CHAPEA) із дослідження стану здоров’я та продуктивності екіпажу в інопланетному середовищі.

Командир місії Келлі Гастон розповіла, що рада можливості знову спілкуватися з оточенням. Зі свого боку, лікар і медичний співробітник Натан Джонс зазначив, що 378 днів для нього пролетіли непомітно.

Екіпаж жив і працював у просторі площею 1,7 тис. кв. футів (157 кв. м), що імітує умови на Марсі. Їхня місія передбачала виконання виходів у відкритий космос і на Марс, а також вирощування і збирання врожаю для поповнення запасів. Вчені планували місію з урахуванням усіх труднощів, які можуть зустрітися в реальному польоті на Червону планету, включно з обмеженими ресурсами та затримками в спілкуванні до 22 хвилин із Землею.

Заступник директора Космічного центру Джонсона Стів Кернер назвав цю роботу критично важливою для підготовки до пілотованих місій на Марс.

Раніше китайські вчені виявили мох, здатний виживати в умовах, аналогічних марсіанським.

Більше публікацій за темою