Вчені створили першу мишу з імунною системою людини

Біомедичний прорив обіцяє нове розуміння розробки імунотерапії та моделювання захворювань.

Учені з Техаського університету в Сан-Антоніо створили мишу з людською імунною системою і кишковим мікробіомом, подібним до людського. Цей імунітет здатний формувати специфічні реакції антитіл. Наукова стаття опублікована в Nature Immunology.

Миші активно використовуються в біологічних і біомедичних дослідженнях, оскільки вони невеликі, з ними легко поводитися, мають багато спільних імунних елементів і біологічних властивостей із людьми, легко піддаються генетичній модифікації. Однак багато з більш ніж 1600 генів імунної відповіді у мишей не відповідають людським.

Перші гуманізовані миші були створені в 1980-х роках для моделювання людської ВІЛ-інфекції та імунної відповіді на ВІЛ. Такі миші створювалися і створюються відтоді шляхом ін’єкції імунодефіцитним мишам периферичних лімфоцитів людини, гемопоетичних стовбурових або інших людських клітин. Однак вони не розвивають повноцінну імунну систему людини та недовго живуть.

У новому дослідженні вчені почали з введення імунодефіцитним мутантним мишам у лівий шлуночок серця стовбурових клітин людини з пуповинної крові. Через кілька тижнів, щойно трансплантат прижився, мишам ввели гормон 17b-естрадіол (E2), найпотужнішу і найпоширенішу форму естрогену в організмі. Естроген підвищує виживаність людських стовбурових клітин, посилює вироблення антитіл до вірусів і бактерій.

Отриманих мишей назвали TruHuX («істинно людські»). У них повноцінні людські лімфатичні вузли, зародкові центри, епітеліальні клітини вилочкової залози, людські Т- та В-лімфоцити, В-лімфоцити пам’яті та плазматичні клітини, що виробляють високоспецифічні антитіла й аутоантитіла, ідентичні людським.

У мишей виробляються зрілі антитіла до Salmonella Typhimurium і SARS-CoV-2 Spike S1 RBD після вакцинації. У мишей також розвивається вовчак після ін’єкції пристану – олії, що викликає запальну реакцію.

Автори сподіваються, що це допоможе припинити випробовувати ліки на мавпах.

Раніше ми повідомляли, що вчені створили мишу з неймовірним слухом.

Більше публікацій за темою