На Марсі виявили щоденне бомбардування метеоритами

Щоденні падіння метеоритів на Марсі спричиняють марсотрясіння.

Міжнародна група дослідників виявила, що постійні марсотрясіння виникають через щоденне бомбардування метеоритами. Про це повідомляють у статті, опублікованій у журналі Nature Geoscience.

Аналіз сейсмічних сигналів, зареєстрованих під час місії НАСА InSight, показав, що шість подій, зареєстрованих у безпосередній близькості від наземного апарату, є результатом входження метеорів в атмосферу Марса. Ці події належать до набагато більшої групи марсотрясінь, званих подіями дуже високої частоти (VF).

У той час як звичайний марсотряс магнітудою 3 займає кілька секунд, подія аналогічної сили, викликана ударом, займає всього 0,2 секунди або менше через надшвидкість зіткнення. Аналізуючи спектри марсотрясінь, вчені виявили ще 80 марсотрясінь, які, як тепер вважають, викликані ударами метеоритів. За підрахунками, від 280 до 360 метеоритів падають на планету щороку, утворюючи ударні кратери діаметром понад вісім метрів.

Щорічно на Марс падає близько 17 тисяч метеоритів, але більшість із них розпадаються при вході в атмосферу. Однак, завдяки тонкій атмосфері Марса, його поверхня зазнає частіших ударів метеоритів, ніж Земля. У результаті сейсмічні хвилі від цих ударів проходять через кору і мантію і можуть бути вловлені сейсмометрами.

Більше публікацій за темою