Китай розробив перший у світі пасажирський метропоїзд з карбону

У китайському місті Циндао, що в східній провінції країни, представили інноваційний пасажирський поїзд метро, виготовлений з карбону. Як повідомляє South China Morning Post, новий склад успішно пройшов заводські випробування і має розпочати експлуатацію вже цього року.

Поїзд Cetrovo 1.0, розроблений компанією Циндао Сифан (Qingdao Sifang), відрізняється від традиційних складів низкою переваг. Завдяки використанню карбону, який у чотири рази легший за сталь, маса поїзда зменшилася на 11%. Це дозволило скоротити енергоспоживання на 7%, що еквівалентно зменшенню викидів вуглекислого газу на 130 тонн на рік.

Основні конструкції поїзда, включаючи корпус і раму візка, виконані з карбону – композитного матеріалу, який у п’ять разів міцніший за сталь. Порівняно зі сталевими та алюмінієвими аналогами, маса цих елементів зменшилася на 25% і 50% відповідно.

Окрім екологічності, новий поїзд має ряд інших переваг:

  1. Менший рівень шуму під час руху.
  2. Зменшення зносу коліс і рейок.
  3. Спрощення технічного обслуговування і ремонту.
  4. Повністю автоматизована система управління без машиніста.
  5. Здатність працювати в складних умовах, включаючи гірську місцевість і спеку.
  6. Максимальна швидкість до 140 км/год.

Поїзд оснащений системою запобігання зіткненням, яка розпізнає перешкоди на шляху і може самостійно зупинити склад у разі необхідності.

Єдиним недоліком використання карбону залишається його висока вартість порівняно зі сталлю та алюмінієм, що пов’язано з трудомістким процесом виробництва.

Запуск карбонового поїзда в Китаї є важливим кроком у розвитку екологічного та енергоефективного громадського транспорту, що відповідає глобальному тренду на декарбонізацію та сталий розвиток міської інфраструктури.

Більше публікацій за темою