Представлено двомісне безпілотне таксі без керма і педалей

Хорватський виробник електромобілів Rimac представив інноваційний проєкт безпілотного таксі під назвою Verne. Як повідомляє The Verge, запуск сервісу планується в Загребі у 2026 році.

Проєкт Verne, названий на честь французького письменника Жюля Верна, отримав фінансування у розмірі 200 мільйонів євро від Європейського Союзу в рамках плану відновлення Хорватії. Над розробкою працюють Марко Пейкович та дизайнер Адріано Мудрі, відомий своєю роботою над суперкаром Nevera.

Verne являє собою повністю електричний двомісний автомобіль з автономною системою керування 4-го рівня, розробленою компанією Mobileye (дочірня структура Intel). Особливістю транспортного засобу є відсутність традиційних елементів керування – керма та педалей.

Дизайн Verne вирізняється компактністю та розкішним інтер’єром. За словами Адріано Мудрі, двомісна конфігурація була обрана на основі досліджень, які показують, що 90% поїздок здійснюються одним або двома пасажирами.

Салон автомобіля оснащений 43-дюймовим екраном на приладовій панелі та звуковою системою Dolby Atmos. Пасажири зможуть налаштовувати параметри поїздки через мобільний додаток, включаючи температуру, освітлення та навіть аромат у салоні.

Rimac планує створити мережу сервісних центрів під назвою Motherships для обслуговування, зарядки та чищення автомобілів. Виробництво Verne буде налагоджено на заводі в Хорватії.

Компанія вже уклала угоди з 11 містами в ЄС, Великій Британії та на Близькому Сході, а також веде переговори з понад 30 містами по всьому світу. Rimac наголошує, що Verne розглядається як доповнення до наявної системи громадського транспорту, а не як її конкурент.

Очікується, що впровадження Verne допоможе зменшити потребу в приватних автомобілях, що позитивно вплине на міську інфраструктуру та екологію.

Більше публікацій за темою