Китайські інженери розробили нову технологію для збору зразків на астероїдах

Група інженерів з Китаю представила інноваційну технологію, яка може значно полегшити процес видобутку копалин на небесних тілах. Як повідомляє Universe Today, нова система використовує комбінацію ультразвукового бура та газової «конвеєрної стрічки».

Розробка належить фахівцям компанії Beijing Spacecrafts та Гуандунського технологічного університету. Ключовою особливістю їхнього методу є поєднання ультразвукового буріння з газовою системою збирання крупинок реголіту. Ця «газова конвеєрна стрічка» дозволяє частинкам, що відкололися, подолати слабке гравітаційне поле астероїда.

Серед переваг нової технології:

  • Низька вартість
  • Низьке споживання енергії
  • Адаптивність до різних умов
  • Відсутність необхідності міцно закріплювати зонд на астероїді

Особливо важливо, що фізичні властивості ультразвукового бура дозволяють зонду утримуватися біля поверхні астероїда лише за допомогою троса.

Прототип системи вже зібрано та успішно випробувано в різних умовах, включаючи вакуум та під тиском. Наступним етапом стануть більш ретельні випробування, зокрема в умовах невагомості, а також теоретичне моделювання ефективності системи.

Ця розробка може стати важливим кроком у дослідженні астероїдів та інших небесних тіл. Раніше зразки з астероїдів привозили японський апарат JAXA (з Ітакави і Рюгу) та американський OSIRIS-Rex (з Бенну), використовуючи інші методи збору.

Автори технології сподіваються, що їхня розробка знайде застосування в одній із майбутніх космічних програм Китаю. Ця інновація може значно розширити можливості дослідження астероїдів та потенційно відкрити нові перспективи для космічного видобутку ресурсів.

Більше публікацій за темою