Створено чип, що працює на людській крові та збирає медичні дані

Група вчених з Університету Піттсбурга (США) розробила унікальний чип, який здатен одночасно отримувати енергію від людської крові та збирати важливі медичні дані. Результати цього дослідження опубліковані в престижному науковому журналі Advanced Materials.

Новий пристрій, який дослідники назвали «лабораторією на чіпі», має компактні розміри – приблизно 30 на 60 міліметрів. Його унікальність полягає у здатності використовувати кров як провідну речовину всередині інтегрованого трибоелектричного наногенератора. Ця система здатна перетворювати механічну енергію на електрику за допомогою процесу трибоелектрифікації.

Паралельно з генерацією енергії, чип аналізує напругу, що виробляється пристроєм у заздалегідь визначених умовах навантаження. Це дозволяє визначити електропровідність крові – показник, який широко використовується для оцінки багатьох параметрів здоров’я. Дослідники підтвердили точність даних, отриманих за допомогою чипа, порівнявши їх з результатами традиційних тестів.

За словами медиків, цей інноваційний пристрій може значно прискорити процес отримання важливих медичних даних, які не завжди доступні швидко при використанні традиційних методів.

Розробка такого чипа відкриває нові перспективи в галузі персоналізованої медицини та моніторингу здоров’я. Вона може стати особливо корисною для пацієнтів, які потребують постійного контролю стану здоров’я, а також у ситуаціях, коли швидкість отримання медичних даних є критично важливою.

Ця інновація є ще одним кроком у напрямку створення компактних, ефективних та багатофункціональних медичних пристроїв, які можуть революціонізувати підхід до діагностики та моніторингу здоров’я.

Більше публікацій за темою