У гірських лісах Індії виявлено новий вид геконів

Група дослідників зробила цікаве відкриття у високогірних лісах Індії – раніше невідомий науці вид геконів. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Нових рептилій знайшли у печері на плато Вальпараї, розташованій на висоті 1400 метрів над рівнем моря. Ці гекони мають досить примітну зовнішність: червоні очі та довгі пальці. Вони також вирізняються своїм розміром – до 11,5 см у довжину, що є нетипово великим для карликових геконів.

Цікаво, що виявлені особини мають різне забарвлення – від яскраво-жовтого до темного. Після проведення аналізу ДНК вчені підтвердили, що знайдені рептилії належать до раніше невідомого науці виду. Новий вид отримав назву «карликові гекони Вальпараї».

Варто зазначити, що в тому ж регіоні дослідники виявили ще чотири нові види геконів. Усі знайдені види мають дуже обмежений ареал проживання, що пояснюється особливостями їхньої еволюції.

Результати цього важливого дослідження опубліковано в науковому журналі Zootaxa. Ця знахідка підкреслює багатство біорізноманіття тропічних вічнозелених лісів Індії та важливість подальших досліджень у цьому регіоні.

Виявлення нових видів у таких віддалених та малодосліджених місцях демонструє, що наші знання про світ природи все ще далекі від повноти. Подібні відкриття мають велике значення для розуміння еволюції та екології регіону, а також для розробки стратегій збереження унікальних екосистем.

Раніше повідомлялося, що в Таїланді виявили невідому істоту з іклами у вигляді клинків. Нею виявився представник раніше не відомого науці виду печерних змій.

Більше публікацій за темою