У Бразилії відкрили новий вид птахів

Орнітологи з Федерального університету Пара в Бразилії описали новий вид птахів. Це північний смугастохвостий малий есперіто (Sakesphoroides niedeguidonae).

Невеликий птах є ендеміком Каатинґи – природного регіону, який розташований у внутрішніх районах північно-східної Бразилії. Це сухий тропічний ліс, який вирізняється переважанням листяної рослинності та екстремальною сезонністю опадів.

Довгий час вважалося, що екосистеми цього регіону бідні на види. Але в останні роки було відкрито кілька невідомих науці жаб, комах, риб і ссавців.

Sakesphoroides niedeguidonae – другий відомий представник роду Sakesphorus. Щоб виділити його в новий вид, вчені проаналізували морфологічні дані та провели генетичний аналіз.

Під час дослідження команда вивчила 1079 особин: 818 самців і 216 самок. Також вони прослухали 115 записів їхнього співу і секвенували 58 зразків тканин птахів.

Дослідження показало, що ареал популяції нового виду обмежений північним берегом річки Сан-Франциско, тільки одна популяція оселилася на правому березі в регіоні Расу-да-Катаріна в штаті Баія. Проте, вони займають велику площу в 630 000 кв.км, а їхня чисельність ймовірно перевищує 10 тисяч дорослих особин. За класифікацією Міжнародного союзу охорони природи, вид можна віднести до найменш загрозливих.

Раніше ми повідомляли, що у горах Південної Америки відкрили раніше невідомий вид великих птахів колібрі.

Більше публікацій за темою