Daily Mail: людство залишило на Марсі понад 7 тонн космічного сміття

І це при тому, що жодна людина не ступала на поверхню планети.

Людство залишило понад 7 т космічного сміття на поверхні Марса, попри те що поки що жодна людина так і не ступала на планету, заявив професор аерокосмічної інженерії в Університеті Західної Вірджинії Кагрі Кіліч. Про дослідження пише Daily Mail.

Учений зазначив, що за останні 53 роки на Марс приземлялося безліч космічних апаратів, але багато хто з них зазнавали аварії й залишалися на планеті, перетворюючи її на звалище. На поверхні Марса багато років розкидані деталі металевого посадкового обладнання, використані парашути для приземлення, лопаті опорного гвинта і навіть сітки з тканини.

Серед апаратів, які зазнали аварії, – британський корабель «Бігль 2» і радянський апарат «Марс-2», який став першим рукотворним об’єктом, який торкнувся поверхні Марса 1971 року.

У січні 2024 року до числа тих, хто зазнав невдачі, також приєднався Ingenuity – безпілотний роботизований вертоліт NASA. Під час виконання свого 72-го польоту він пошкодив усі чотири лопаті, внаслідок чого став несправним і завершив трирічну місію на Червоній планеті.

Доктор Джеймс Блейк, дослідник з Університету Ворика, підкреслив, що майбутні місії на Марс необхідно розробляти більш послідовно і «з урахуванням стійкості».

На думку Блейка, у майбутньому людство, напевно, навчиться організовувати космічні місії для очищення Марса від сміття, однак станеться це «не раніше, ніж через кілька десятиліть».

Більше публікацій за темою