Розроблено метод створення цеглин для населеної бази на Місяці

Вчені Корейського інституту цивільного будівництва та будівельних технологій (KICT) розробили метод створення цегли з місячного реголіту за допомогою мікрохвильового спікання. Результати дослідження опубліковано в журналі Construction and Building Materials.

Мікрохвильове спікання дає змогу затвердіти місячному реголіту нижче температури плавлення, що робить такий метод перспективним для будівництва населеної місячної бази. Цей метод нагадує випал кераміки та полягає в підвищенні температури сировини для створення твердих будівельних матеріалів.

Дослідники випробовували методи спікання для створення цегли з імітатора місячного реголіту, що має міцність понад 20 міліпаскалів, що можна порівняти з бетоном. Оскільки мікрохвильове нагрівання залежить від діелектричних властивостей матеріалу, було вивчено відповідні характеристики корейського місячного симулятора (KLS-1) та ільменіту (титанату заліза) за різних температур.

Виявилося, що імітатор місячного реголіту є прозорим у мікрохвильовому діапазоні, що ускладнює його нагрівання. Однак ільменіт завдяки своїй унікальній кристалічній структурі ефективно взаємодіє з мікрохвилями, даючи змогу швидко досягати високих температур.

Таким чином, використання ільменіту як нагрівального елементу під час будівництва місячної бази за допомогою мікрохвильового спікання дасть змогу ефективно і швидко виробляти будівельні матеріали. Цей мінерал широко поширений у складі місячного ґрунту і може видобуватися на природному супутнику Землі.

Раніше повідомлялося, що вчені навчилися отримувати паливо з космічного сміття і місячного пилу

Більше публікацій за темою