Китайські вчені зафіксували незвичну поведінку риб у космосі

Рибки є піддослідними в масштабному космічному експерименті.

Чотири рибки даніо, відправлені в космос 25 квітня на борту пілотованого корабля «Шеньчжоу-18» разом із трьома астронавтами, почуваються нормально. За інформацією агентства «Сіньхуа», ці маленькі космонавти демонструють нетипову для риб поведінку.

На китайській космічній станції «Тяньгун» рибки живуть у спеціалізованому водному середовищі. Вони беруть участь у масштабному дослідницькому проєкті Китайської академії наук, який спрямований на вивчення впливу мікрогравітації та радіації на біологічні організми. Це перший у країні проєкт із дослідження водної екології на орбіті.

Під час вивчення астронавти помітили, що даніо плавають черевцем догори, роблять незвичайні петлі та рухаються хаотично. Це стало дивовижним відкриттям для вчених, оскільки ці особини вже знайомі з мікрогравітацією і пройшли суворий відбір, як і люди-космонавти.

Як зазначив дослідник Шанхайського інституту технічної фізики Чжен Вейбо, рибки даніо генетично схожі з людьми. За даними Національного інституту охорони здоров’я Китаю, близько 70% людських генів мають аналоги в геномі цих рибок, що робить їх корисними для дослідження багатьох захворювань людини.

Крім того, водна екосистема, в якій мешкають риби, важлива для розуміння проблем підтримання систем життєзабезпечення в тривалих космічних місіях і майбутніх населених структурах у космосі.

Більше публікацій за темою