У Китаї представили робота-гуманоїда, який вправно бігає

Розганяється до 6 км/год. А спеціальні датчики допоможуть роботу швидко піднятися, коли він спіткнеться.

Інженери з Китаю створили робота Tiangong, який вміє бігати зі швидкістю ходьби людини. Його розробили в Пекінському центрі інновацій роботів-гуманоїдів, повідомляє портал MyDrivers.

Зріст Tiangong становить 163 см. Важить він 43 кг. Досить легка конструкція дала змогу забезпечити стабільність під час бігу. Робот на електричному приводі може розганятися до 6 км/год – це вище середньої швидкості людини під час ходьби.

У Tiangong встановлені датчики тривимірного зору, за допомогою яких гуманоїд орієнтується в просторі. Також він отримав датчики сили, які дають йому зворотний зв’язок.

Для пересування вчені використали особливий метод навчання робота, що дав змогу рухатися в природній манері. А якщо гуманоїд спіткнеться або впаде, то зможе швидко повернутися у звичайне положення і продовжить біг. Процесор робота виконує 550 трлн операцій на секунду, заявили інженери.

Творці Tiangong зазначили, що робота зробили на основі відкритого вихідного коду. Це спростить створення програмного забезпечення для гуманоїда. Передбачається, що робота зможуть використовувати на виробництві або під час рятувальних операцій, зокрема під час стихійних лих.

Більше публікацій за темою