Науковці знайшли нові докази існування Дев’ятої планети

Нова стаття представляє додаткові дані про існування планети 9. Розбираємося, що ж знайшли вчені.

Невелика група дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту, Університету Лазурного берега і Південно-Західного науково-дослідного інституту заявляє про можливі нові докази існування планети 9. Їхня стаття вже з’явилася на препринт-сервері arXiv і буде опублікована в журналі «Листи астрофізичного журналу».

У 2015 році два астрономи з Каліфорнійського технологічного інституту виявили групи об’єктів, згрупованих за межами орбіти Нептуна, поблизу краю сонячної системи. Це групування, як припускають дослідники, зумовлене тяжінням невідомої планети, що отримала назву Планета 9.

Відтоді було виявлено більше доказів існування цієї планети, але всі вони непрямі. Вчені представляють нові дані, які підтверджують існування Планети 9.

Дослідження включало відстеження рухів довгоперіодичних об’єктів, що перетинають орбіту Нептуна і демонструють нерегулярну поведінку. Вони створили кілька комп’ютерних симуляцій, враховуючи гравітаційний вплив Нептуна і галактичний приплив.

Група вчених дійшла висновку, що поведінка об’єктів краще пояснюється гравітаційним впливом далекої планети. Хоча точне місце розташування планети так і не було встановлено.

Дослідники зазначають, що існують й інші пояснення для модельованої поведінки об’єктів, але вони менш імовірні. Є припущення, що додаткові докази буде отримано із запуском обсерваторії Віри Рубін у Чилі наступного року, яка буде оснащена всім необхідним для пошуку та оцінки існування нових планет.

Дев’ята планета – привид

Дев’ята планета в нашій сонячній системі є гіпотетичною планетою зовнішньої області Сонячної системи, що знаходиться за орбітою Нептуна.

Існування цієї планети було припущено на основі спостережень астрономів за далекими об’єктами в області Койперового поясу. Вивчення їхніх орбіт засвідчило наявність аномалій, які можуть бути пояснені гравітаційним впливом великого об’єкта, що знаходиться далеко за Нептуном.

Однак поки що не було виявлено прямих спостережень цієї планети, і її існування залишається неофіційним. Деякі вчені не вірять в існування дев’ятої планети та вважають, що аномалії в орбітах Койперових об’єктів можуть бути пояснені іншими факторами.

Таким чином, дев’ята планета залишається загадкою і предметом подальших досліджень астрономів, щоб підтвердити або спростувати її існування. Чекаємо на нові докази.

Більше публікацій за темою