NASA відправить гвинтокрилий апарат Dragonfly на супутник Сатурна Титан

Запуск місії очікується в липні 2028 року.

Проблеми з бюджетом, які відчуває NASA останніми роками, не завадять реалізувати амбітну місію Dragonfly. Уперше її було відібрано для втілення в життя 2019 року. Однак труднощі з фінансуванням і проблеми, спричинені пандемією коронавірусу, поставили під загрозу реалізацію проєкту.

Проте команда інженерів і вчених продовжувала його розробку, і авторам ідеї вдалося минулого року пройти всі стадії критичних оцінок проєкту. Доля Dragonfly вже залежала від бюджетних планів NASA на 2025 рік. І в штаб-квартирі агентства ухвалили рішення виділити кошти на будівництво, випробування і запуск літального апарату.

У планах йдеться, що загальна вартість усього проєкту становитиме 3,35 мільярда доларів, що приблизно на мільярд більше, ніж, наприклад, вартість марсіанського ровера Perseverance. Очікується, що Dragonfly запустять у липні 2028 року, а на Титан прибуде 2034 року. Для відряджання місії найкоротшим маршрутом знадобиться дуже потужний носій.

Апарат Dragonfly використовуватиме радіоізотопне джерело енергії. Польоти він зможе здійснювати в атмосфері Титана за допомогою восьми гвинтів. Безпілотник має переміщатися на поверхні супутника Сатурна з місця на місце, вивчати атмосферу Титана і його ґрунт.

Цей місяць за низкою параметрів нагадує Землю. Наприклад, там досить щільна атмосфера, є прояви погоди, такі як випадання опадів, вітер. Є навіть озера та острови. Однак в основі геохімії Титана лежать вуглеводні, які замінюють воду в погодних циклах. Утім, це дає дослідникам надію виявити пребіотичні хімічні процеси, які могли передувати виникненню життя на Землі.

Більше публікацій за темою