Вчені з’ясували новий сценарій загибелі Землі та Сонячної системи

Вчені дійшли висновку, що доля нашої Сонячної системи виявиться ще більш похмурою, ніж ми думали.

Джерелом загрози є саме Сонце, життєво важливе для життя на Землі.

З’ясувалося, що на існування Сонячної системи може вплинути те, що зірка перетвориться на білого карлика. Це фінальна стадія життя зірки, коли вона вичерпує свої запаси енергії та не має достатньо маси, щоб стати чорною дірою.

Під час дослідження, вчені виявили, що астероїди й супутники в районі Марса і Юпітера стануть пилом, коли Сонце дійде до цієї стадії еволюції. Земля ж буде поглинена зіркою ще на стадії її перетворення на червоного гіганта. За словами автора дослідження Бориса Генсіке, це станеться приблизно через 6 млрд років.

Ці висновки вчені зробили на основі 17-річного спостереження за рухом об’єктів близько трьох білих карликів. Астрономи звернули увагу на «транзити» перед мертвими зірками – коли об’єкти, що пролітали повз, тимчасово зменшували їхню яскравість.

Космічні тіла, що наближалися до білого карлика, під впливом його потужної гравітації розпадалися на шматки. Ці уламки рухалися хаотично, на відміну від об’єктів на стабільних орбітах, що вказувало на їхнє поглинання. Аналізуючи ці уламки, вчені можуть з’ясувати склад вихідної планети або космічного тіла.

Більше публікацій за темою